XIXX Niedziela Zwykła

18.10.2020r. 

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ojca Sebastiana OMI, który głosi Słowo Boże, a po Mszach św. rozprowadza kalendarze na przyszły rok. Jednocześnie dziś rozpoczyna się tydzień misyjny.
 2. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na cele remontowe naszych świątyń. Do naszej świątyni powróciło pierwsze 7 stacji Drogi Krzyżowej, które zostały odrestaurowane. Kolejne 7 w najbliższym czasie zostaną poddane renowacji. Dziękujemy ofiarodawcom (jest jeszcze „wolna” ostatnia stacja).
 3. Bóg zapłać też za złożone ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  Zebraliśmy 1264 zł.
 4. Od dnia wczorajszego znaleźliśmy się w żółtej strefie zagrożenia epidemiologicznego. W związku z tym w naszym kościele obowiązuje limit 1 osoby na 4m2. W naszych świątyniach jest to 167 uczestników w Czarnkowie, zaś w Romanowie 92 osoby. Bardzo prosimy Parafian o przestrzeganie zasad sanitarnych tzn. zakrywania ust i nosa maseczką, dezynfekcji rąk oraz dystansu społecznego. Jednocześnie informujemy, że ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od udziału w obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i uroczystości do czasu zniesienia ograniczeń. Tym samym przywracamy transmisje na żywo z naszego Kościoła na naszej stronie: http://www.mariamagdalena.czarnkow.pl/
 5. W związku z panującą pandemią została wstrzymana peregrynacja kopii obrazu Jasnogórskiego, która miała nawiedzić naszą parafię 5.03.2021 roku. Dlatego od dziś będziemy po Mszach modlić się modlitwą o ustanie pandemii oraz śpiewać Suplikacje.
 6. Spotkania duszpasterskie:

- PM w środę po wieczornej Mszy św.

- Krąg Biblijny w czwartek o godz. 2000

- Spotkanie dla rodziców dzieci kl. III przygotowującej się do I Komunii św. w piątek po wieczornej Mszy św. w Kościele.

 1. Spotkania dla młodzieży z kl. 7 odbędzie się w czwartek 22.10 po wieczornej Mszy św.; Przypominamy, że w tym tyg. spotkania również mają klasy 8:

- Grupa p. Marii – środa 21.10 o g. 1630

- Grupa p. Beaty – piątek 23.10 o g. 1630

- Grupa p. Grzegorza – piątek 23.10 o g. 1730

 1. Zapraszamy młodzież na kurs Alpha w piątek o 1915 w salce nad Aniołkiem.
 2. W przyszłą niedzielę na zakończenie tygodnia misyjnego będziemy gościć ks. Louisa Ngeha z Kamerunu, który obecnie jest na studiach doktoranckich w Polsce. Jest stypendystą Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Ojciec misjonarz będzie głosić Słowo Boże, a po Mszach św. będzie można wesprzeć go ofiarą do puszki.
 3. Przyjmowane są już intencje na roczne wymienianki w biurze parafialnym.
 4. W sobotę zmarł ks. Symplicjusz Nowak pochodzący z naszej parafii.
  Wprowadzenie w środę o 1930, a w czwartek pogrzeb o 1100 w Lubaszu.
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Jana Dreczkę z Brzeźna;

Śp. Marię Mrówkę z ul. Kościuszki;                    Dobry Jezu…

Polecamy

 

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA PAŹDZIERNIK:

W intencji Ojczyzny, o światło Ducha Świętego dla rządzących i nawrócenie dla zatwardziałych grzeszników

Kościół w obiektywie

Licznik odwiedzin

7.png8.png4.png8.png0.png4.png
Dzisiaj1063
Wczoraj975
W tym tygodniu4130
W tym miesiącu23982
Od 3-04-2018784804

Aktualnie na stronie

4
gości