Niedziela Miłosierdzia Bożego

11.04.2021r.

 

 1. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego, rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Przed Kościołem zbiórka do puszek na Caritas archidiecezjalną. Uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zakończenie Nowenny odprawimy o 1500.
 2. Przypominamy, że w kościołach obowiązuje limit 1 osby na 20 m2 (5 miejsc rezerwujemy dla osób zamawiających intencje). Prosimy Parafian o zakrywanie ust i nosa maseczką, dezynfekcję rąk oraz dystans.
 3. Kto oglądał bądź wysłuchał Mszy św. będzie mógł przyjąć Komunię Świętą dziś o godz. 1030, 1500 i 1730.
 4. Święto Chrztu Polski przypada w najbliższą środę. Jest to zachęta do dziękczynienia Bogu za dar chrztu.
 5. W czwartek 15 dzień miesiąca – Nieustający Różaniec.
 6. Katecheza przed chrztem w piątek o 1915.
 7. Pragniemy rozpocząć przygotowania do 33 dniowych rekolekcji oddania się Matce Bożej. Za tydzień będziemy gościć członka fundacji TOTA TUA, który zachęci nas do wzięcia udziału w Oddaniu 33. Rozpoczęcie rekolekcji 21.04 i zakończą się w Święto Matki Kościoła 24.05. Osoby, które chciałyby wziąć udział prosimy o zgłaszanie się do ks. Marcina w celu zapisania i późniejszego odbioru materiałów.
 8. Za tydzień Niedziela Biblijna, dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego i rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego. Z tej okazji zapraszamy Parafian na g. 1600, do wspólnego czytania Księgi Mądrości. Kto chciałby czytać, może się w tygodniu zapisać w zakrystii. Jeżeli warunki na to pozwolą Mszę św. o 1230 odprawimy na dworze.
 9. Jest to jednocześnie trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na cele remontowe naszych świątyń. Dziękujemy także za wszelkie formy wsparcia finansowego naszej parafii.
 10. W tym roku wyjątkowo nie organizujemy nabożeństwa z I spowiedzią dla dzieci kl. III. Szczegółowy komunikat dla rodziców umieszczony jest na stronie internetowej.
 11. Sklep Aniołek przez jakiś czas będzie jeszcze nieczynny. W potrzebne dewocjonalia można się zaopatrzyć w biurze parafialnym.
 12. W minionym tygodniu przeszli do wieczności

Śp. Piotr Rybarczyk z ul. Zamkowej    
Śp. Janina Misiołek z ul. Sikorskiego

Śp. Apolonia Rudkowska z pl. Wolności

Śp. Tomasz Józefiak z Romanowa Dolnego

                                                                     Dobry Jezu…

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

 

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA KWIECIEŃ:

Prośmy, aby przez Maryję nasze serca były skierowane do zjednoczenia z Jezusem Chrystusem w Eucharystii.

Kościół w obiektywie

Licznik odwiedzin

9.png8.png1.png4.png2.png3.png
Dzisiaj525
Od 3-04-2018981423

Aktualnie na stronie

2
gości